Miłą niespodziankę dla naszych mieszkańców przygotowały Panie z Uniwersytety Trzeciego Wieku w Pyrzycach, które odwiedziły nasz Dom. Na ręce Przewodniczących Rady Mieszkańców wręczyły przepiękne obrazy namalowane przez członkinie UTW.
Kolejne wsparcie w postaci maseczek, fartuchów ochronnych, rękawic, płynów do dezynfekcji oraz googli otrzymał nasz Dom od Starostwa Powiatowego w Pyrzycach. Serdecznie dziękujemy za pomoc.
Za oknem pogoda przepiękna, więc czas wyruszyć w małą podróż. Dziś nasi mieszkańcy wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Zieleniewa. Spacer zacienionymi alejkami, podziwianie przyrody, odpoczynek na molo, a na koniec pyszne lody.
13 lipca mieszkańcy Domu w Żabowie zaprosili kolegów i koleżanki z Domu w Pyrzycach na wspólne grillowanie. Mieszkańcy spędzili wspaniale czas na rozmowach oraz zabawach zorganizowanych przez terapeutę.
8 lipca nasi mieszkańcy mieli okazję obejrzeć spektakl „Ballada o Wołyniu” w wykonaniu „Teatru Nie Teraz”. Spektakl opowiadał o ludobójstwie na polskiej ludności Kresów Wschodnich w latach II wojny światowej.
W związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się Covid 19 oraz wprowadzeniem stanu epidemii nasz Dom otrzymał wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w postaci: 1. Generator ozonu 2 szt. 2. Maska półtwarzowa 2 szt. 3. Filtr do maski półtwarzowej 4 szt. 4. Kombinezon ochronny 4 szt.
Chociaż pogoda nie sprzyja spacerom, Nasi mieszkańcy „rządzą” w kuchni. Dziś na stole królują pyszne i chrupiące placki ziemniaczane.
Miło nam poinformować, że udało nam się pozyskać środki finansowe w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021. Z pozyskanych środków zostaną zorganizowane m.in. warsztaty wokalne prowadzone przez trenera, a występ naszych seniorów będzie można zobaczyć na scenie PDK.
22 czerwca obchodziliśmy urodziny mieszkańców w miesiącu czerwcu. Z tej okazji zorganizowaliśmy grilla.












