Aktualności

  „Za oknem już mrok, cichutko puszyste ścielą się płatki. Niech serca się z sercem podzielą wigilijnym opłatkiem…”Wigilia to dzień szczególny w roku. Dyrekcja, personel oraz mieszkańcy naszych domów spotkali się, aby cieszyć się na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Świąteczne życzenia prosto z serca popłynęły od dyrekcji domów Justyny Rewerskiej – Głodowskiej, kierowników ZTO Pyrzyce […]

  Przedpołudnie w czwartek, 19 grudnia, w stołówce naszego domu upłynęło pod znakiem kolęd i pastorałek. Mieszkańcy, personel wraz z wolontariuszami SOSW i nauczycielami spotkali się, aby wprawić się w świąteczny nastrój. Na koniec spotkania popłynęły życzenia świąteczne dla wszystkich, mieszkańcy dodali od siebie słodki upominek.  

Dziś w stołówce naszego domu mieliśmy możliwość obejrzenia przedstawienia Jasełkowego w wykonaniu uczniów klasy I Szkoły Podstawowej nr 2 w Pyrzycach. Pod czujnym okiem nauczycielek wszystko poszło zgodnie ze scenariuszem. Wszystkim dopisała świąteczna atmosfera. Na koniec uczniowie obdarowali mieszkańców własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznym, a mieszkańcy odwdzięczyli się słodkim upominkiem.

13.12. br., odwiedzili naszych mieszkańców wolontariusze z wolontariatu „Fabryki Dobrego Czasu”. Pod okiem nauczycieli uczniowie zagrali na instrumentach smyczkowych kolędy. W świąteczny nastrój wprowadziły nas kolędy wykonywane przez uczennice. Na koniec spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy kilka kolędy przy akompaniamencie pianina. Mieszkańcy otrzymali od wolontariuszy drobne upominki wykonane własnoręcznie i również odwdzięczyli się słodkim upominkiem  

Kolejne już czwartkowe spotkanie z młodzieżą SOSW zaowocowało we wspólne wykonanie kartek świątecznych.      

Podczas kolejnego spotkania w ramach wolontariatu, nasi mieszkańcy razem z młodzieżą z SOSW grali w kalambury. Zabawa była wspaniała, dostarczyła wiele uśmiechów wszystkim uczestnikom.

  Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Otwarte Okno oraz Wicestarosty Pyrzyckiego Pani Ewie Gąsiorowskiej – Nawój, w naszym Domu odbył się koncert Zespołu Wokalnego „Optymiści” z Przelewic. Spotkanie rozpoczęła Pani Krystyna Nawój, która swoimi wierszami wprowadziła nas w cudowny nastrój. Na spotkanie z naszymi mieszkańcami przybył także Wicemarszałek Pan Olgierd Kustosz. Jeszcze raz składamy podziękowania za przepiękny […]

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nasi mieszkańcy wspólnie z wolontariuszami z SOSW w Pyrzycach śpiewali pieśni patriotyczne. Serdecznie dziękujemy za spotkanie młodzieży, wychowawcom oraz Pani Marcie Hołowni, która zagrała dla nas na pianinie.

Tegoroczna jesień to prawdziwy raj dla grzybiarzy.Piękna pogoda oraz wysyp grzybów nas również zachęciły do wycieczki do lasu. Wystarczyło parę chwil, aby nasze kosze zapełniły się pięknymi podgrzybkami. Spacer, spędzenie czasu na świeżym powietrzu i pełne grzybów kosze wywołały u naszych mieszkańców wiele radości.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Pyrzycach w dniu 20 września 2019r. uczestniczyli w koncercie z cyklu Z KLASYKĄ PRZEZ POLSKĘ, który odbył się w Pyrzyckim Domu Kultury. Mieszkańcy wysłuchali utworów wykonanych na akordeonie, bandoneonie oraz wiolonczeli przez Pana Klaudiusza Barana oraz Pana Tomasza Strahla.